Здоров'я домашніх тварин - відповідальність власників. Що робити, щоб уникнути утворення зубного каменю у домашніх собак? У диких умовах турбується природа — з їжею хижаків наліт і зубний камінь просто не можуть з'явитися. Готові корми так не можуть, вони чудово насичують тварин, але камінь при споживанні не зчищають, навіть сприяють його появі. Тому господарі тварин повинні регулярно чистити зуби своїм вихованцям, або звертатися до ветеринарної клініки на видалення зубного каменю у собаки. Склад слини у собак відрізняється з нашим, тому щодня чищення влаштовувати не потрібно, але раз-два на тиждень користуватися щіткою та пастою потрібно обов'язково. Якщо при чищенні зубів ви помітили навіть невеликі утворення зубного каменю — в домашніх умовах їх уже не зчистити, краще звернутися до вет-клініки та зчистити наліт на ранніх стадіях.
Крім чищення зубів на плечах власників, слідкувати за раціоном собаки.
Важливо не лише підбирати правильну корисну їжу, а й годувати порційно.
Дорослий собака їсть 2 рази на день. Якщо постійно підгодовувати вихованця шматочками їжі та снеками, дозволити їсти нерегулярно або годувати переважно дрібнодисперсними кормами — ротова порожнина буде постійно засмічена. І навіть чистки разів на тиждень не врятують від зубного каменю. Коли в пащі у собаки постійно накопичуються залишки їжі, активно розмножуються бактерії, які змінюють Рh у ротовій порожнині. Слина не справляються з очищенням і виникає наліт, який згодом мінералізується та твердне.
Прекрасно справляються з такими бактеріями кістки, що очищають, які дають після їжі і спеціальні готові корми. Звичайна тверда їжа також механічно зчищає наліт при пережовуванні моркву, яблука та інше.
Як і з людьми діє принцип – від солодкого зуби псуються, тому не зловживайте пригощаючи домашнього улюбленця солодкими ласощами.
Зубний наліт поширений у собак невеликих розмірів, але може вразити зуби великих порід.
Якщо ви помічаєте темні плями на зубах, запалені ясна чи відчуваєте неприємний запах із пащі собаки, швидше за все проблема саме у зубному камені.
Звертайте увагу також на такі симптоми:
Якщо щось із цього ви спостерігаєте у свого собаки, потрібно відвідати ветеринара, щоб зчистити затверділий наліт на ранніх стадіях, уникаючи розвитку ускладнень.
Завдяки ультразвуку можна ефективно та безпечно зняти зубний камінь. Хвилі ультразвуку впливають лише на затверділий наліт, не торкаючись ясна і емаль.
Після очищення емаль додатково полірують, поверхня зубів стає гладкою, тому в майбутньому зубний камінь утворюватиметься повільніше.
Ефект процедури:
Ви переживаєте як ваш вихованець перенесе процес чищення?
Ультразвук вважає зубний камінь без болю! Це м’який та ефективний метод очистити емаль та позбутися хвороботворних бактерій.
Ми не застосовуємо для собак наркоз. Іноді шум апарату може налякати собаку, і тоді після обговорення з власником ми можемо застосувати м’які заспокійливі препарати. Найчастіше вихованець терпляче переносить весь процес, який триває близько 30 хвилин, після чого відразу ж відчуває полегшення від болю через зубний камінь.