Як привчити цуценя до грумінгу

Цуценя завжди приносить радість у будинок. На додачу до щастя від ігор з пухнастим грудочкою власникам додаються й обов’язки. Догляд за цуценям входить: стежити за його харчуванням, привчати до хороших манер і піклуватися про зовнішній вигляд. Міцні білі зуби у щенят і блискуча шерсть – свідчення чудового здоров’я.

Регулярно доглядаючи за шерстю цуценя, ви сформуєте його зовнішній вигляд згідно з усіма стандартами породи.

Що дає грумінг цуценя?

Догляд за цуценям з народження привчить вихованця до процедур, результатом чого буде чиста і здорова шерсть. Неохайність для собаки – це не тільки дефекти зовнішнього вигляду, а й скупчення хвороботворних бактерій, які можуть призвести до хвороб.

Дорослого собаку складніше привчити до догляду, тому бажано починати з дитячого віку. Важливо, щоб пушистик звик спокійно ставитися до стрижки, триммінгу та сушіння феном. Особливо це стосується декоративних порід, як йорк або пудель, яким потрібні регулярні процедури краси, інакше густа пишна шерсть зіб’ється в ковтуни, які не завжди можна вичісати.

Якщо прогавити час, то походи до грумера у дорослому віці перетворяться на тортури і для власника, і для собаки. Догляд за собаками, агресивними під час процедур, коштує дорожче, тому привчайте вихованця до грумінгу у щенячому віці.

Привчайте до грумінгу з народження

Приучайте щенка к грумингу с рождения

З чого починати? Маля має звикнути до дотиків. Граючи з вихованцем торкайтеся всього тіла собаки: мордочки, вух, лап, спини, живота. Піднімайте його на руки та ставте назад на підлогу. Нехай малюк привчається, що дотику не несуть нічого поганого, і в майбутньому грумінг ним сприйматиметься, як гра, щоправда, під час якої потрібно поводитися спокійно і смирно. ітомця до грумінгу у щенячому віці.


Вам може бути корисним:

Стрижка цуценя

Стрижка собак


Привчати таким чином собаку потрібно щодня, мінімум хвилин по 10, при цьому:

  • дійте обережно, починаючи з невеликих дотиків і поступово привчаючи вихованця до стандартних дотиків під час процедур догляду, наприклад, коли ви чистите вушка або зуби щеня;
  • не поспішайте, але й не потурайте. Якщо собака вириватиметься, а ви щоразу слухняно відпускатимете, то навряд чи це привчить до смирення. Водночас і грубості бути не повинно. Спробуйте втримати вихованця хоча б трохи довше звичайного, а потім похваліть і почастувати улюбленими ласощами. Через час утримуйте ще довше і додайте, наприклад, погладжування вушок, ще через пару разів крім вушок помасажуйте хвостик і так далі.

Це вимагатиме зусиль і часу, але привчати щеняти все одно легше, ніж дорослого і великого собаку. А витративши час ви зможете спокійно доглядати свого вихованця і без остраху водити його на грумінг.

Стрижка собаки щенка

Важливим є і характер вихованця. Доброзичливого пухнастика будь-якої породи легко привчити до нових дій, для нього все гра і все цікаво. Але є досить уперті представники собачих, які виявляють свій характер ще щенятами. В цьому випадку вам доведеться продемонструвати свою не меншу завзятість, але не забувайте, що перед вами улюблене маля, яке хоч і любить вас, але ще боїться всього нового. Будьте також наполегливими, як і терплячі і обережні з пухнастим малюком.

Як у цуценя привити звичку ходити до грумінг салону

Хазяї породистих цуценят привчають до грумінгу починаючи з першого місяця. Перший грумінг щеняти починають із звичайних процедур: розчісують шерсть м’якою щіткою, підстригають пазурі, обмивають забруднені частини тіла. Коли цуценяті виповнюється півтора місяці – можна проводити першу стрижку, якщо за стандартами породи можна стригти.

У чотири місяці цуценят починають віддавати власникам, і до цього віку вони вже привчені до стандартного догляду. Це стосується тих цуценят, які продають заводчики.

Якщо до вас потрапило щеня у віці кількох місяців не привчене до грумінгу, то починати потрібно вам. Ви можете звернутися до професійного грумера, який знає про нюанси догляду за кожною породою. Ви отримаєте рекомендації про те, як найкраще привчити собаку стригтися і купатися, ніж чистити вуха щеняті і як проводити всі інші процедури гігієнічного догляду.

Цуценят на 4-5 місяці, особливо декоративні породи, вперше повинен підстригти фахівець, який підбере правильну форму, враховуючи стан вовни та породу вихованця.

Для різних собак використовують різноманітні методи. Наприклад, цуценят пуделів спочатку коротко стрижуть, а вже потім починають відрощувати густу вовну. Це допомагає правильно сформувати структуру вовни.

У деяких порід тримінг дозволяє вирівняти загальний колір вовни, зробивши його насиченим.

При виставковому житті потрібен серйозний підхід до зовнішнього вигляду вихованця, регулярний догляд та підготовчі процедури, починаючи з 6-8 місяців. Власними силами не обійтися, якщо, звичайно, ви не професійний грумер.

Стандарти на виставках дуже строгі, і лише фахівець зможе врахувати нюанси стрижки для певної породи.

Груминг щенка

Що заборонено робити підчас візиту до грумера

Хоча відвідування салонів не здається чимось складним, є певні правила, яких краще дотримуватись:

  • щоб процедури не затягувалися, собаку потрібно привчити до того, що відвідування грумінг-салону не розвага, а потрібна процедура. Звичайно, грумери — відмінні собачі психологи і легко знаходять мову з чотирилапим пухнастиком. Але надмірно грайливий настрій, затягне процедуру, що коштуватиме дорожче, адже у майстра строгий гра
  • не заспокоюйте цуценя перед відвідуванням салону. Так він сприйматиме похід до грумера, як похід у ветлікарню і може боятися. Процедури з догляду повинні сприйматися як обов’язок чи робота, а не щось страшне.

На цьому вимоги до власників закінчуються, а решту зробить майстер. Собаки звикають до грумінгу, а робота професіоналів залишає позитивні спогади і через кілька разів, вихованець спокійно переносить процедури.

Приходьте до нас у салон, і обіцяємо, що ви і ваш вихованець залишитеся задоволені!

Схожі статті