Самі маленькі породи собак

Маленькі собачки – чудовий вибір для міських собачників. Великі породи вимагають відповідного простору, в той час як міні песик буде комфортним з улюбленими господарями навіть у невеликій квартирі.

У цій статті ми зібрали найкрасивіші породи маленьких собак із фотографіями та детальніше розповімо про особливості кожної. Якщо ви плануєте завести мініатюрного домашнього вихованця, рекомендуємо ознайомитися з перевагами порід і можливо це допоможе визначитися з вибором.

Види маленьких собак класифікують, враховуючи зростання та вагу:

  • малі. Це собаки до 10 кг вагою та зростом до 45 см;
  • карликові, зріст до 35 см і вага до 5 дог;
  • три, найменші собаки, до 25 см і вага до 2 кг.

Мопс

Маленькие собаки - Мопс

Мопси — одна з давніх порід. Про них згадують в античних письменах, їх зображували на стародавніх картинах та гравюрах.

І в давнину і зараз мопси — добрі та віддані декоративні собаки, які нескінченно люблять власників.

Ці гарні маленькі собаки можуть похвалитися високим інтелектом, хоча дресирування неохоче. Вважається, що улюблене заняття мопсів — лежати і нічого не робити, але вони люблять активні прогулянки, якщо заплющувати очі на їхні пустощі можуть зовсім розбавитися. Хоча після трьох років собачки знижують активність. У цьому віці слід уважніше стежити за раціоном і не перегодовувати вихованця.

Вам может быть интересно:

Породи собак для дітей

Породы собак для детей

Мопси – чудова порода декоративних собак-компаньйонів, які з легкістю стають улюбленцями всієї родини.

Чіхуахуа

Маленькие собаки - Чихуахуа

Входять у топ маленьких собак. Собачки отримали назву від мексиканського штату, при цьому вважається, що вони нащадки давнішої породи течічі. Маленькі собаки вважалися священними у майя, інків та ацтеків.

Незважаючи на мініатюрні розміри, чихуахуа можуть показувати свій характер та кусатися. При цьому вони сильно прив’язуються до власників і їх люблять. Ці декоративні маленькі собаки люблять активний відпочинок і прогулянки, причому за ними потрібне око та око. Незважаючи на розміри, чихуахуа можуть сміливо гавкати великі породи собак і провокувати собачі сварки. Але в іншому, вони чудові друзі та компаньйони.

Померанський шпіц

Собаки маленьких пород - Померанский шпиц

Ще один грізний представник породи маленьких собак – шпіц. Це відважні і віддані вихованці, які, проте, легко можуть розбалуватися. Тому шпиця потрібно дресирувати, інакше ваш пухнастий улюбленець домінуватиме над вами.

У собак чудовий слух, з них виходять добрі сторожа.

Шпиці складно спілкуються з маленькими дітьми, але для тих, хто вже підріс, обов’язково стануть кращими друзями, і чудово почуваються як кімнатні декоративні собаки.

Брюсельський гриффон

собаки маленьких пород - Брюссельский гриффон

Раннє назва цієї бельгійської породи Smousje, що перекладається як “миша”. Милі песики за старих часів виконували роль сторожів і мисливців на гризунів.

Згодом, мила зовнішність гриффонів допомогла їм стати улюбленцями серед місцевої знаті та навіть королівської родини. Після цього розвитком породи почали займатися фахівці, а грифони поширилися світом.

Крім зовнішньої краси, це рухливі та веселі собачки. Вони мають відмінний характер, тому маленькі декоративні собаки породи “грифон” – прекрасні компаньйони.

Йоркширський терьер

Самые маленькие породы собак - Йоркширский терьер

Це емоційна та ласкава порода маленьких собак, хоча під час тренувань часто упираються. Так само, як і інші породи, вимагають особливого догляду: стрижка собак, у тому числі гігієнічна, чищення зубів та інше.

У минулому мисливці зараз собаки пристосувалися і чудово підходять для квартирного утримання.

Мисливські гени виявляються любов’ю до прогулянок та походів. З йорками можна їздити у транспорті, вони це люблять, адже так отримують подвійне задоволення — і пригода, і час із коханою господаркою чи господарем.

Аффенпінчер

Самые маленькие породы собак - Аффенпинчер

Собаки маленькі породи Аффенпінчеров відносять до одним із найвибагливіших собак, по відношенню до віку власників. Песики не люблять дітей, особливо не ладнають із зовсім маленькими дітьми, за їхню галасливість і бажання потискати собаку.

Незважаючи на строгість до поведінки інших, сам песик може легко розбалуватися, тому потребує найсуворішого виховання та соціалізації з раннього віку.

Виховані аффенпінчери – це чарівні декоративні породи собак, які віддані і обожнюють своїх друзів-власників. З ними ви ніколи не скучите і отримаєте безцінну собачу подяку і любов.

Папільон

Самые маленькие породы собак - Папильон

Невелика порода собак Папільйони названі так завдяки своїм вушкам. З французького “папільйон” перекладається, як “метелик” і м’які трикутні вушка собак нагадують розкриті крила. Просто їх частіше називають “папики”.

Папики майже завжди у відмінному настрої та знаходять задоволення у кожному моменті життя. Прогулянка, відпочинок, їжа, улюблений власник, все стає причиною гарного настрою та веселої активності.

Щоб зберегти собачий позитив – уникайте брутальності. Жорстоке звернення викликає депресію та вплине на поведінку песиків. З кожним собакою потрібно поводитися ласкаво, але з папільйонами особливо і вони з лишком повернуть і примножать вам всю ніжність.

Той-фокстерьер

Самые маленькие породы собак - Той-фокстерьер

Це молода порода, якій близько ста років. Тієї фокстер’єри виведені від схрещування левретки і чихуахуа.

Це міні собаки з чудовим характером, але можуть ревнувати коханого господаря, особливо до маленьких діток. При цьому собака не буде агресивною, але продемонструє, що і їй хочеться уваги та компліментів.

Завдяки невеликим розмірам тієї фокстер’єру можна з комфортом утримувати в квартирі, якщо малюка залишити надовго на самоті, він занудьгує і вчинить безлад. Тієї фокстер’єри просто люблять прогулянки, тому не забувайте багато гуляти і грати з ними.

Японський хін

Собаки маленькой породы - Японский хин

Про японському хіні почали згадувати у писемних джерелах ще у XII столітті. Мініатюрних собак шанували та дозволити собі маленького пухнастика могли лише аристократи та королівські родини. Хінов любили, прикрашали зображеннями вази та храми, створювали бронзові та дерев’яні статуетки.

Люблять їх і зараз. Це активні та розумні собаки, хоробри та віддані. При цьому не примхливі, якщо господарі зайняті, вони спокійно почекають, розважаючи себе на самоті.

Ще це дуже охайна порода. Вони люблять купатися, а якщо ви хочете завести пару хінів, то можете побачити, як вони чистять один одному шерстку.

Ши-тцу

Маленькая порода собак - Ши-тцу

Тибетська невелика порода собак, яких обожнюють уже не одну тисячу років. Раніше доступна лише особам королівської крові та знаті, ши-тцу зберегли в генах цю поважність і лінощі.

Собаки-хризантеми ніколи не полювали, не охороняли, а лише розважали своїм виглядом, чим вони займаються й досі.

Собаки не агресивні, не гарчать, не шумлять, охайні, можуть навчитися користуватися лотком.

Ши-тцу комфортно почуваються в квартирах і не потребують довгих і активних прогулянок, хоча неспішно прогулятися на свіжому повітрі люблять. Ці декоративні види собак чудово ладнають з дітьми і стають улюбленцями сім’ї.

Схожі статті