Кліщ у собаки! Як захистити собаку від кліщів?

У зимових прогулянках є своя принадність, але наскільки ж приємно після вологих і сльотавих місяців гуляти весняним парком, насолоджуючись теплим вітром і чарівною свіжістю зелені. І невідомо, хто насолоджується прогулянкою більше, ви чи ваш вихованець!

І здається, ніщо не може затьмарити настрій, якби не кліщі у собак. Як тільки на вулиці теплішає, вони також прокидаються, і чотирилапі друзі легко можуть підхопити шкідливого кровопивця.

Кліща можна підчепити в лісі, на дачі чи міському парку, останніми роками їх стало особливо багато, тож кожен власник стурбований питанням — як захистити собаку від кліщів?

Найвищу активність кліщів фіксують навесні, тому вже під час перших теплих прогулянок власникам собак треба бути настороже.

Повертаючись додому, уважно оглядайте собаку, особливо у “улюблених” місцях укусів кліщів. Якщо собаку вкусив кліщ і ви його знайшли, не зупиняйтеся та огляньте всю собаку, паразитів може бути кілька.

Кліщів не можна висмикувати, інакше тільце відірветься без голови, що загрожує серйозним запаленням шкіри. Нижче ми розповімо, як безпечно видалити паразита і як захистити улюбленця від цієї напасті.

Види кліщів у собак

Кліщі бувають чесоточними. Підшкірний кліщ у собаки виявляють у різних шарах покриву. Найчастіше подібною напастю вихованець заражається від іншої хворої тварини або через заражені предмети: нашийник, підстилку або іграшку. Основна профілактика – повний грумінг собаки або гігієнічна стрижка свого вихованця

На природі проживають іксодові кліщі. Вони більші за коростяні, і присмоктавшись до тварини зазвичай збільшуються в розмірах. Раніше зустрічалися лише у лісах, але зараз, на жаль, собака може підхопити паразита навіть у дворовій траві чи міському парку.

Максимальний сплеск активності кліщів – весна, але влітку і восени також потрібно берегти свого вихованця і після кожної прогулянки оглядати його від верхівки до хвоста. Якщо кліщів багато, вони вип’ють багато крові, що послабить вихованця, а місця укусів запаляться. Однак найбільша небезпека – хвороби, які можуть поширюватися через кліщів: бореліоз, піроплазмоз та ерліхіоз.

Симптоми укуса кліща у собаки

Собаку укусил клещ симптомы заболевания

Відразу після укусу собака може не подати виду, тому так важливо перевіряти вихованця після вулиці. Якщо кліща не видалити, то через день-два стан собаки змінюється:

  • вихованець втрачає апетит, стає млявим;
  • місце, де присмоктався кліщ, може сильно свербіти, і вихованець тертиметься про все і постійно свербіти:
  • якщо причиною став вушний кліщ у собак, з раковини може виділятися слиз із неприємним запахом;
  • іноді підвищується температура тіла;
  • жовтіють білки очей, у сечі можна знайти кров. 

Якщо ви помічаєте подібні ознаки укусу кліща від собак, це сигнал негайно дзвонити ветеринару.

Як витягнуть кліща у собаки

Как вытащить клеща у собаки

У домашніх умовах кліща можна видалити, але треба діяти правильно та акуратно. Багато хто знає, що кліща потрібно видаляти повністю, викручуючи. Якщо намагатися його висмикнути, то тільце відірветься, а голова залишиться, що призводить до неприємних і навіть небезпечних наслідків.

Як його викрутити? Є спеціальний інструмент — гачок, що зачіплює, якщо такого немає, підійде звичайний пінцет. Захоплюйте кліща впритул до шкіри та обережно викручуйте проти годинникової стрілки. Не стискайте тільце кліща, щоб його рідина не потрапила в кров. Видаляючи паразита, місце укусу потрібно протерти антисептиком. Не зайвим буде здати кров для перевірки до лабораторії.

Укус кліща не болючий, і викручувати кліща теж не боляче для вихованця, але ризик заразитися через комаху хворобою — головна причина, щоб убезпечити свого улюбленого пушистика. Які сучасні засоби собакам від кліщів рекомендують фахівці?

Каплі від кліщів для собак

Капли от клещей для собак

Краплі – популярний засіб від кліщів для собак. Це масляниста або злегка в’язка рідина з легким ароматом. Для зручності краплі випускають у флаконах із піпетками. Немає крапель, які захищають саме від кліщів. Це ветпрепарати з широким діапазоном дії: від власоїдів, бліх, кліщів та іншої кровососної живності. До складу крапель входять безпечні для собаки речовини, від яких паразити дихнуть.

Засоби різний за тривалістю термін дії, деякі після одного нанесення активні до місяця, деякі до тижня.

Таблетки від кліщів для собак

Таблетки для собаки от клещей

Ефективні як зовнішні, а й внутрішні кошти. Таблетки використовувати навіть простіше, ніж зовнішні маслянисті краплі.

Активна речовина всмоктується у кров собаки. Після укусу, речовина миттєво діє паразита, чому той гине. Протиклещеві таблетки діють до 9 місяців.

Уколи від кліщів для собак

Вакцинація не відлякує кліщів від собаки, тобто вихованця все одно можуть вкусити, але після уколу у собаки буде імунітет від хвороби Лайма та піроплазмозу.

Вакцини не ідеальні, крім самого уколу, що може бути стресом для деяких вихованців, вони формують досить слабкий імунітет. Але після уколу, якщо вихованець все-таки заразиться, то захворювання пройде у легкій формі. Вакцинацію потрібно проводити щороку, а якщо кліщі особливо активні, кожні півроку.

Цей метод заборонений для вагітних і собак, що годують. Для цуценят та літніх вихованців теж бажано вибрати інший спосіб захисту від паразитів.

Спрей від кліщів для собак

Спрей от клещей для собак

Спреї діють миттєво та ефективно захищають, але мають свої недоліки.

Їх використовують тільки на вулиці, інакше через токсичну атмосферу стане погано не лише кліщам, а й вихованцям та їхнім власникам.

Вкрай небажані протикліщові спреї для вагітних і годуючих сук, цуценят, ослаблених та літніх собак.

Спреї потрібно використовувати з обережністю, але при правильному дозуванні вони вбережуть тварин від кровососних.

Також затребуваний нашийник від кліщів для собаки. Матеріал виробу просочують препаратом, який відлякує паразитів.

Кліщі у собак – неприємна річ, але не причина позбавляти себе чудових прогулянок на свіжому весняному повітрі.

Головне правильно підібрати засіб захисту та уважно оглянути вихованця після прогулянки.

Бажаємо вам з вихованцем приємної весни, гарного здоров’я та відмінного настрою.

Схожі статті