Як обрізати кігті собакам

Турбота про вихованця заснована не тільки на правильному харчуванні та регулярних прогулянках, а й на гігієні.

Стрижка пазурів – важливий елемент догляду, адже ви не тільки робите життя собаки зручнішим, а й зберігаєте здоров’я лап. У цій статті ми розповімо, як підстригти собаці пазурі правильно, щоб процедура пройшла успішно та комфортно для вихованця.

Стригти пазурі собаці можна і в домашніх умовах, але ми рекомендуємо хоча б для першого разу звернутися в салон салону, який покаже, як робити правильно. Тоді наступного разу ви легко повторите процес.

Якщо немає можливості звернутися в грумінг-салон, читайте нашу статтю, де ми допоможемо розібратися з тонкощами собачого манікюру.

Чи треба собакам стригти кігті

Здається, природа має подбати про це і пазурі повинні сточуватися самі. То навіщо стригти пазурі собаці? Від здоров’я пазурів залежить здоров’я лап. Постановка, рівновага та зчеплення із землею при бігу та ходьбі можуть порушитися, якщо запустити стан пазурів.

Занадто довгі пазурі порушують постановку, через що деформуються суглоби, що з часом може призводити до болю.

Як і у людей, запущені пазурі схильні до вростання. Дрібні ранки можуть запалюватися і приносити постійний дискомфорт вихованцю. Взимку через дрібні пошкодження реагенти та сіль ще більше посилюють ситуацію. Таким чином, довгі пазурі – це нездорово та неправильно.

Якщо собака любить активні ігри, і ви часто з нею гуляєте, то пазурі сточуватимуться самі від частого контакту з твердим покриттям, асфальтом або плиткою. Виняток – кіготь п’ятого пальця, який не дістає до землі. За його станом потрібно стежити, навіть якщо інші пазурі сточуються природним способом.


Вам може бути цікаво:

Креативний грумінг

Стрижка собак


Навчившись як стригти пазурі собаці і ввівши це у звичку, ви регулярно оглядатимете лапки, і за наявності порізів або грибка, зможете відразу почати лікування.

Це нескладна процедура, а постійно доглядаючи кігті, ви допоможете вихованцю зберегти здоров’я лап

Чим підстригти кігті собаці

Ми рекомендуємо довіряти цю процедуру грумеру, хоча б перші рази, щоб навчитися на чужому прикладі..

Попросіть грумера розповісти, як правильно стригти пазурі собаці та показати, як правильно тримати кігтерізку, під яким кутом стригти кожен кіготь.

Якщо навіть для першого разу немає можливості звернутися до фахівця, то вивчіть будову собачих пазурів. Якщо діяти неакуратно, то можна зачепити кровоносну судину, і кров буде складно зупинити. Не кажучи вже про те, що вашому чотирилапому другові буде боляче.

Для різання пазурів використовують пазурі, причому важливо підібрати правильний тип інструменту:

  • кігтерізка-ножиці схожа на звичайні ножиці, але закруглені на кінцях, щоб легше відрізати зайву частину кігтя;
  • щипці для різання пазурів виглядають, як плоскогубці. Завдяки гумовій ручці вдається міцно зафіксувати кігтерізку в руці. Є різновиди, оснащені захистом від дітей, із блокуванням леза. З обмежувачем ви будете впевнені у безпеці процедури та збережете живу частину кігтя
  • кігтерез-гільйотина дозволяє швидко відрізати частину кігтя, але з його допомогою не можна точно відміряти довжину кігтя, що відрізається. Також леза цієї кігтерізки швидше сточуються, тому при покупці відразу купуйте додаткові леза для заміни;
  • електрична кігтерізка. Її використовують фахівці, ветеринари чи грумери, оскільки потрібні досвід та вміння, щоб правильно та безпечно провести процедуру

Невеликим собакам та цуценятам пазурі краще підстригати ножицями. Щоб акуратно та безпечно підстригти товсті та грубі пазурі – використовуйте щипці.

Використовуючи неправильну кігтерізку, ви можете пошкодити кіготь. Перед покупкою проконсультуйтеся у менеджерів магазину, правильно підібраний інструмент, враховуючи розміри вашого улюбленця.

Як стригти собаці кігті в домашніх умовах

Перше правило не тільки стрижки, але й будь-якої іншої процедури догляду – не нервуйте. Домашні улюбленці чудово відчувають настрій господарів, і якщо ви хвилюватиметеся, то вихованець перейме ваше хвилювання.

Як підстригти пазурі собаці, якщо вона пручається? Якщо собака занадто нервується, почніть привчати його помилковими процедурами. Розкладайте інструменти і нехай тварина їх обнюхає та звикне, після чого пригостить улюбленця улюбленим снеком. Через пару таких “репетицій” собака не лякатиметься кігтерізок, а набагато спокійніше перенесе доглядові маніпуляції.

Дотримуючись простих правил ваш вихованець звикне до процедури дуже просто.

  • Першу справжню процедуру краще зробити короткою і підстригти лише один кіготь. Перед цим можете на олівці показати вихованцю, як працює кігтерізка, щоб він звик до звуку, що клацає;
  • після стрижки одного кігтя обов’язково похваліть вихованця і дайте ласощі, як заохочення. Наступного разу вже можна підстригти всі пазурі;
  • навчаючись як правильно стригти пазурі собаці, ви зрозумієте, що це не складно – головне діяти впевнено, і знати як правильно обрізати кіготь, враховуючи його будову, щоб не порушити кровоносні судини живої частини кігтя;
  • дійте акуратно та не поспішайте, а також користуйтеся лише спеціальними інструментами. Прості ножиці на перший погляд відріжуть кіготь також, але у довгостроковій перспективі зіпсують його структуру. Пазурі почнуть шаруватись і обламуватись;
  • з професійними кігтерізками ви зможете безпечно обробити пазурі, зберігаючи їх структуру та міцність;
  • як часто стригти пазурі собаці? Стрижка пазурів потрібна кожні 3-4 тижні, враховуючи особливості вашого собаки та умови утримання.

Сподіваємось вам допомогли поради і манікюр вашого вихованця буде бездоганним.

Якщо ж ви не ризикуєте стригти самі, то в салоні грумінг раді кожному новому хвостатому клієнту. Фахівець знає, як стригти пазурі собаці швидко, безпечно та з комфортом для тварини.

Також ви зможете проконсультуватися з фахівцем з інших доглядових процедур. Пам’ятайте, що гігієна – важливий елемент здорового та щасливого життя кожного вихованця.

Схожі статті