Грумінг собак в домашніх умовах
Собаки – це особливий і неповторний вид щастя. І щоб це щастя було повним, домашній вихованець має бути здоровим та задоволеним життям. Що потрібне для здоров’я собаки? Правильне харчування, регулярні прогулянки та ігри з господарем і, звичайно, повноцінний догляд.
Домашні гігієнічні процедури допомагають зберігати шерсть м’якою та шовковистою, шкіру здоровою, а зуби міцними.
Крім того, домашній догляд допоможе зміцнити зв’язок між господарем та вихованцем, привнести чудову традицію. Важливо лише грамотно підійти до цього процесу та правильно привчити собаку до грумінгу. Як це зробити, читайте у нашій статті.
Що треба для домашнього грумінга собак?
Для догляду за вихованцем потрібні спеціальні інструменти та гігієнічні засоби. У жодному разі не використовуйте стандартні ножиці, щипчики або шампуні. У собак тонка шкіра і від звичайного шампуню може початися алергія чи роздратування, а структура вовни зіпсується. Підстригаючи кігті звичайними щипчиками, ви можете спровокувати їхнє неправильне зростання або розшарування.
У зоологічних магазинах є спеціальні набори для домашнього грумінгу, а консультанти завжди допоможуть підібрати потрібні інструменти та засоби з урахуванням породи собаки.
Для домашньої процедури краси вам знадобиться:
- спеціальний шампунь і кондиціонер;
- гребінець з металевими зубцями або щітка рукавичка.;
- ковтуноріз;
- кігтеріз;
- ватні тампони;
- гігієнічний лосьйон для вушок.
Основи домашнього грумінга собак
Найголовніше в домашньому грумінгу – зробити вихованця чистим, повернути акуратний вигляд, тоді як виставковий грумінг собак більше спрямований на максимальну відповідність стандартам, а креативний створює неповторні сміливі образи.
Тому під домашнім грумінгом мають на увазі базовий гігієнічний догляд, якого більшості собак (що не беруть участь у виставках) більш ніж достатньо.
Головне, щоб вихованець став чистим і йому було комфортно.
Перед початком процедури потрібно підготувати всі інструменти та оглянути шерсть. Колтуни можна розібрати пальцями, якщо випадок дуже складний — використовуйте колтуноріз. Якщо ковтунів надто багато — краще звернутися до професійного грумера, який впорядкує шерсть.
Розчісуючи пальцями шерсть собаки, хвалите її за послух. Привчаючи до грумінгу, важливо показувати, наскільки ви задоволені спокійною поведінкою вашого вихованця і заохочувати смакотою.
Коли ковтуни розібрані – настає час купання. Собак не прийнято купати часто, особливо якщо він у вас чистюля, але хоча б раз на півроку лазневі процедури необхідні. Також без купання не обійтися, якщо ваш вихованець обожнює під час прогулянки дослідити калюжі. Собакам з довгою шерстю купатися потрібно частіше, ніж короткошерстим. Шампунь розводять у ємності з водою, і тільки цей мильно-пінний розчин наносять на шерсть вихованця.
Після купання, коли шерсть висохла, приступайте до розчісування.
Для різних типів вовни потрібні різні інструменти. Собак з довгою шерстю розчісують металевою щіткою, для короткошерстих зручніше гребінець-рукавичка. Не поспішайте, розчісуйте повільно і не забувайте розмовляти з собакою, хвалити за послух під час процедури.
Далі настає черга вух. Почервоніння та поганий запах від вух можуть говорити про хворобу, тому регулярно оглядайте вуха, обережно протирайте внутрішню поверхню, якщо на ній скупчилась сірка. Протирати вушка потрібно ватним диском, змоченим у спеціальному лосьйоні.
Здорові пазурі – важливий елемент здоров’я всього організму. При регулярних активних прогулянках пазурі найчастіше самі стираються, інакше пазурі потрібно підстригати кігтерезом.
Стрижка вовни у домашніх умовах потрібна мінімальна. Акуратно підстрижіть зайві волоски, що стирчать між пальчиків і ті, що стирчать нижче подушечки. Також потрібно трохи вкоротити волоски на вушках, мордочці та під хвостом.
Більш складні варіанти стрижок ми не радимо. Любителю легко помилитись, а це може призвести до травми або зіпсувати структуру вовни.
Професійний грумер все зробить швидко, безпечно та без стресу для хвостатого клієнта
Як привчить собаку до грумінгу, підготовка улюбленця
Найголовніше, щоб собака якомога раніше зрозумів, що грумінг – це не небезпечно, а корисно і навіть приємно. Вихованці люблять увагу своїх власників, а домашній грумінг – це і увага, і турбота, і релаксація, і навіть смачний снек, як нагорода за послух.
Таким чином у вас в руках усі інструменти, як привчити вихованця до корисної процедури.
Ідеально починати привчати ще цуценям. Дорослих привчати складніше, але при терплячому та правильному підході і доросла собака звикне до доглядових процедур.
Починайте з однієї процедури, з простого прочісування пальцями. Дійте неквапливо, хвалите вихованця та говоріть компліменти. Наступного разу, додайте ще одну процедуру, розчісуйте спеціальним гребінцем і так щоразу, хвостатий улюбленець звикне до всього комплексу домашнього грумінгу.
Основні правила стрижки собак
- собак будь-якого розміру потрібно стригти в положенні. Найзручніше поставити вихованця на піднесення і, притримуючи шерсть, зістригати зайві волоски;
- мордочку потрібно стригти дуже обережно, щоб не прищемити ніжну шкіру;
- заборонена стрижка в спеку, достатньо лише вкоротити зайві волоски. Влітку шерсть для собак – це порятунок від сонячних опіків та спеки;
- особливу увагу приділяйте лапкам. Запущена шерсть може звалюватися, ставати брудною, це може викликати біль при ходьбі, травми та зараження;
- і найголовніше, не нервуйте, тому що ваша нервозність передається вихованцю, і вся процедура може закінчитися нічим. Також важливо прислухатися до тварини, якщо собака ні в яку не хоче стригтися, відкладіть процедуру, перенесіть наступного дня.
Дотримуючись рекомендацій, ви перетворите домашній грумінг на приємну традицію спільного корисного дозвілля з вашим вихованцем.