Найбільші собаки в світі

Люди діляться на собачників та кошатників, а тим часом і у собачників є свої групи. Деякі воліють маленьких собак, інші божеволіють від великих порід. Любителям останніх буде особливо цікава наша стаття в блозі салону для тварин, де ми розповімо про найпопулярніших великих собак.

Великі породи здавна виводили для полювання та охорони, хоча часто грізний зовнішній вигляд – абсолютна протилежність найдобрішому та наймилішому характеру. Головне, правильно підійти до виховання, і щеня виросте у добродушного та відданого гіганта

Англійський мастиф

Английский мастиф

Батьківщина мастифів — Великобританія, а Європою вони поширилися завдяки римлянам. Завойовники вразилися розмірами собак і завезли їх на континент для страхітливих публічних боїв. Поведінка дорослого мастифа залежить від правильного дресирування. За природою собаці не агресивні без причини та дружелюбні.

Мастифа буде складно тримати у квартирі, собаці вкрай необхідний простір для активних ігор. При правильному дресируванні з чарівного цуценя виросте, не міняючи чарівний, дорослий собака, щирий і миролюбний до власників

Німецький дог

Немецкий дог

Стародавня мисливська порода собак. Шляхетна представницька зовнішність зробила догів улюбленцями у німецьких аристократів.
Враховуючи природний темперамент та розміри собаки, важливе значення мають виховання та дресирування. Почавши вчити дога ще цуценям, ви виростите доброго і лагідного собаку, який чуйно реагуватиме на всі команди власника і не дозволить собі агресії без причини.

Якщо ви мрієте про догу, врахуйте, що для собаки потрібен великий простір. У квартирі догу буде тісно і некомфортно, бо собака справді велика. Дуже велика. Доги дуже швидко ростуть, і щоб організм собаки розвивався правильно, потрібне якісне повноцінне харчування. Також будьте готові до регулярних активних прогулянок

Кавказька вівчарка

Кавказская овчарка

Це вівчарська порода собак, які здавна охороняють овець від вовків.

Любов до свіжого повітря у них у крові. Вівчаркам буде недостатньо невеликої 10-ти хвилинної прогулянки вранці та ввечері.
У них спокійний характер у родинному колі, але до чужих вони завжди ставляться насторожено — дається взнаки древній інстинкт охоронця.

Правильне дресирування виробить у собаки повагу до господаря, але повністю слухняними вівчарок не назвеш. Кавказьких вівчарок можна заводити тим, хто справді вміє поводитися з великими собаками, вміє себе поставити та показати свою владу

Ірландський волкодав

Ирландский волкодав

Назва породи говорить сама за себе, вовкодави – старовинна мисливська порода та супутник аристократів.

Вирішивши завести вовкодава потрібно звертати увагу на родовід і заводчика, розводити цю породу — непросте та витратне ремесло.
Вовкодавам потрібен простір для життя та прогулянок, гарне якісне харчування та терпляче дресирування. Поки що собака молода. не можна фізично перевантажувати вихованця, щоб зберегти правильний розвиток скелета та мускулатури.

Правильно вихований собака буде лагідним і спокійним, відмінною нянькою та грайливим добродушним другом.

Ньюфаундленд

Ньюфаундленд

Великі та добрі собаки, які просто люблять воду. Порода якраз і стала популярною завдяки своїй доброті — ньюфаундленди рятували моряків із води, і люди швидко збагнули, наскільки цінно мати такого благородного кудлатого друга.

Ньюфаундленди спокійні і уживливі, зовсім позбавлені примх, відмінно ладнають з дітьми і легко піддаються дресирування. Єдиний складний нюанс — догляд за густою незвичайною шерстю, тут справді доведеться попітніти. Але це того варте, адже в іншому, складно уявити добродушнішого і милішого великого собаку.

Ліонбергер

Леонбергер

Німецька порода собак з розкішною густою шерстю. Леонбергери спокійні та розважливі, прекрасні няньки для дітей. Вони зовсім не галасливі, але при цьому чудові охоронці.

Леонбергери – справжні вельможі серед собак, впевнені і незворушні, але разом з тим потребують любові та ласки з боку власників. Виховуючи леонбергерів, слід бути послідовними, уникати жорстокості.

Охоронний інстинкт собаки потребує ранньої соціалізації, виховання починають у щенячому віці. Виявивши терпіння при дресируванні, ви виростите доброго і турботливого собаку, який у багаторазовому обсязі поверне вам любов і відданість.

Піренейська гірна собака

Пиренейская горная собака

Біле пухнасте диво – старовинна пастуха порода. Дорослі піренейці досить насторожено до чужих, але будуть поводитися ввічливо, якщо побачать гарне розташування господаря до чужинців.

У сімейному колі собаки породи ласкаві та доброзичливі, чудово поводяться з дітками. Як і з багатьма великими породами при дресируванні важливо терпіння та послідовність.
За розкішним білим шубкою потрібно ретельно доглядати.

Також собаки, враховуючи їхнє гірське походження та функції, потребують активних прогулянок та просторого місця для життя.

Сенбернар

Сенбернар

Старовинні монастирські собаки здавна допомагали знаходити дорогу вночі, у густому тумані та шукали зниклих подорожніх у горах.

Сучасним сенбернарам також потрібні великі простори для прогулянок, вони люблять бігати. Виховання починають із щенячого віку. Якщо в сім’ї є діти, то сенбернар виросте із відданою любов’ю до них.

Незважаючи на це, його складно назвати лояльним до чужинців, тому сенбернари — чудові сторожа.

Тібетський мастиф

Тибетский мастиф

Стародавня східна порода собак раніше охороняли палаци і свійських тварин. Нині це досить дорога порода.

Вибудувавши правильний процес виховання та дресирування, ви отримаєте доброго і чуйного собаку, терплячого і ласкавого з дітьми.
При цьому стародавній інстинкт охорони нікуди не зникає, собака буде чудовим сторожем та охоронцем.

Собака невибагливий до холоду та погодних умов, та любить гуляти за будь-якої погоди. Вовна мастифи густа і щільна, тому її потрібно регулярно вичісувати.

Алабай або середньоазіатська вівчарка

Алабай или среднеазиатская овчарка

Міцні та невибагливі собаки вважалися пастухами худоби у народів Середньої Азії. Великі та потужні алабаї, незважаючи на свої габарити, відрізняються спокійним характером та дружелюбністю до членів сім’ї.

Більше того, алабаї чудово ладнають з іншими вихованцями в будинку, але не дуже люблять, коли у них є конкуренти-собаки. Це незалежні та горді тварини, які сприймають їжу та ласощі як нагороду за свою службу.

Виявляючи до собаки повагу і розуміння при дресируванні, ви виростите з милого цуценя доброго, надійного і вірного друга.

Схожі статті