Кіт мейн кун. Особливості породи
Кіт мейн кун належить до породи великих домашніх котів із розкішною шубкою. Тварини швидко знаходять спільну мову з усіма членами сім’ї, включаючи найменших. У них хижа зовнішність, але миролюбний характер. Мейн Куна входять до групи вихованців-компаньйонів, тому люблять своїх власників.
Одна з головних особливостей мейн-кунів – вушка, що стирчать, з крихітними пензликами на кінцях і пухнастий хвіст, за який вони і отримали назву “єнотова кішка”.
Темперамент і характер породи Мейн-Кун
Це дуже доброзичливі кішки, причому знаходять спільну мову навіть із собаками.
Мейн кун у порівнянні зі звичайним котом спокійніше переносить повідець та перебування у перевезеннях, тому з ними можна навіть подорожувати.
Добре ладнають з усіма членами сім’ї, але обирають улюбленців. Зазвичай це той, хто його годує і найчастіше грає.
Мейн-куни справжні котячі поліглоти. Крім стандартного мурчання і нявкання, вони здатні видавати інші цікаві звуки: писк, щебет, бурчання.
Вони виявляють свої почуття жестами, люблять тертися головою, повідомляючи про свою прихильність.
Мейн Куна добре почуваються в будь-якому кліматі, терпимі до спеки. Хоча в літні місяці вдень воліють відпочивати, основну активність виявляючи вранці та ввечері.
Характер котів мейн-кун підходить для великої родини, вони не ревнують до інших домашніх тварин, люблять грати з дітьми та терпляче переносять наполегливі обійми. Найголовніше – виявляти взаємну повагу до вихованця, і він поверне вам любов у потрійному розмірі.
Історія породи
Порода котів мейн кун досить молода, виведена близько 150 років тому.
За легендою мейн-куни походять від кішки та єнота, тому у них такий розкішний смугастий хвіст. За іншою легендою, серед предків кішки були рисі, тому тепер на кінчиках їхніх вух характерні пензлики.
Але легенди те й легенди, а насправді порода мейн-кунів сформувалася природним чином. Суворі зими вплинули на великі розміри (вага кота мейн кун залежить від породи: самці важать 5-8 кг, самі – 3-5), густу вовну та витривалість.
Правила догляду за мейн-куном
Догляд за мейн-куном не складний, але головне виробити регулярність, інакше вихованець виглядатиме запущеним. Головні доглядові процедури – розчісування, купання та стрижка котів.
Для ритуалу краси потрібно купити кілька гребінців:
- з рідкісними зубами та зубами різної довжини;
- з частими довгими зубчиками і короткими, щоб видаляти бруд і шерстинки, що випали.;
- щітку з натуральною щітиною.
Гребінці повинні бути з металу, щоб шерсть не електризувалась. Перевіряйте якість зубчиків – вони повинні бути закругленими, щоб ніжно масажувати шкіру, без дряпання.
Під час линяння до арсеналу гребінців додавайте пуходірку. Пуходіркою потрібно використовувати особливо акуратно, повільно привчаючи свого вихованця. Під час линяння чісуйте куна щодня і стежте, щоб він не з’їдав шерстинки, що випали.
Мейн-куни линяють 1-2 рази на рік, тільки в цей час потрібно приділяти більше часу на догляд, в інші місяці розчісування котів не завдає особливого клопоту. А правильно організувавши процедуру, ви зможете перетворити необхідність розчісуватися в приємну традицію, від якої отримуватимете задоволення і ви, і ваш пухнастий вихованець.
Кішки цієї породи не дуже люблять купатися, але до води ставляться терпимо. Купати хвостатого улюбленця потрібно раз на 2-3 місяці, якщо тварина забруднилася – купати потрібно відразу ж. І звичайно, без лазневих процедур не обійтися перед виставкою.
Виховання і дресирування котів породи мейн кун
Єнотові кішки має чудову пам’ять, тому швидко запам’ятовують команди навіть будучи кошеням. Легко привчаються до лотка, швидко розуміють, що замість диванної оббивки потрібно користуватися кігтеточкою.
Дикі гени іноді дають про себе знати і виходять у бажанні активних ігор – зробіть приємне вашому вихованцю та поактивуйте разом з ним. Кіт породи мейн кун дуже любить іграшки – м’ячики або іграшкових мишок, обожнює ганятися за лазерним променем. Виявіть фантазію – і вечір веселощів буде забезпечений
Чим кормити котів цієї породи
Котам єнотової породи підходить раціон із сухих кормів та натуральна їжа. Сухий корм має бути найвищої якості, з вмістом вітамінів та мікроелементів, необхідних для підтримки здоров’я хвостатого вихованця. Натуральне меню має складатися на 80% з м’ясних продуктів та на 20% з овочів. Що їдять коти мейн кун з м’яса та овочів:
- варені субпродукти – курячу печінку та серця;
- м’ясо птиці, яловичину, баранину, кролятину, морську нежирну рибку;
- з овочів люблять ласувати морквою, кабачками, буряками, шматочками гарбуза;
- включайте в меню скибочки твердого сиру, каші та висівки, варені яйця.
Не можна додавати в їжу сіль, цукор та спеції. Якщо ви вибрали натуральне меню, то регулярно давайте вихованцю вітаміни.
Чим годувати кота мейн кун заборонено: яловичі та курячі кістки, жирне м’ясо, гостру та копчену їжу, солодощі, бобові та картопля.
Раціон може бути поєднаним, наприклад, сухі корми – основне харчування, а натуральна їжа як добавки.
Для хорошого травлення котикам потрібна зелень: пророщена пшениця чи овес. У зоомагазинах продають спеціальні суміші для пророщування, у жодному разі не давайте вихованцю вуличну траву.
Для пиття вибирайте важкі ґрунтовні миски. Мейн-куни люблять розбризкувати воду перед питвом, через що легкі миски можуть перевернутися.
Як вибрати котеня породи мейн-кун
Щоб бути впевненими в тому, що кошеня буде породистим і чистокровним, зверніть увагу на наступні моменти:
Для пиття вибирайте важкі ґрунтовні миски. Мейн-куни люблять розбризкувати воду перед питвом, через що легкі миски можуть перевернутися.
- запитайте в розпліднику документи – родовід, титульний сертифікат, ветеринарний паспорт. При продажі кошеня мейн-куна вам повинні видати кілька документів: договір, метрику, яка до року обмінюється на родовід та ветеринарний паспорт із зазначеними щепленням. Бажано купувати кошеня, якому більше 4-х місяців. Такі діти вже отримали щеплення та витримали карантин;
- враховуйте зовнішній вигляд кошеня та його поведінку. Здорові кошенята – грайливі та цікаві;
- з’ясуйте племінну цінність кошеня. Порода котів мейн кун підрозділяється на пет-клас — стерильні домашні вихованці, марення — для племінного розведення та шоу-клас, які беруть участь у виставках.
- підлога кошеня впливає характер. Коти більш ніжні, кішки-куни більш активні і незалежні.
Бажаємо вам знайти чудове кошеня, яке в майбутньому стане сімейним улюбленцем і покаже вам, що таке справжня котяча відданість і любов.